CHP Erzincan Milletvekili Adayı Mustafa Sarıgül il genelinde seçim çalışmalarını sürdürüyor. Sarıgül, Mollaköy- Yeşilyurt, Çağlayan bölgelerini ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü.  Tüm Erzincan halkını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6 Mayıs Cumartesi günü Erzincan Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek olan mitingine davet eden Sarıgül; Kılıçdaroğlu’nu Genel Başkan olarak karşılayacağız, Cumhurbaşkanı Olarak Uğurlayacağız” dedi.

Sarıgül yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; Erzincan tarihinin görebileceği en büyük mitinge hazırlanıyoruz. Cumartesi günü Türkiye’nin gözü kulağı Erzincan’da olacak. Bu miting için canla başla çalışacağız. Çoluk çocuk o meydanda olacağız. Sayın Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Başkanı olarak karşılayacağız ve öyle bir miting yapacağız, buradan öyle mutlu ayrılacak ki İstanbul’a 13. Cumhurbaşkanı olarak uğurlayacağız. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erzincan mitingi bize bir jesttir. Kadirşinaslıktır. Bizim için gurur ve onurdur. İstanbul mitingi çok önemlidir. Hiçbir genel başkan İstanbul mitingi öncesine miting koymaz. Bu miting için çok iyi çalıştığınızı biliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Ben de sabah 6.00’da kalkıyorum. Gece 23.00’a kadar binlerce yurttaşımla tokalaşıyorum. 8 tane araştırma kurumunun yaptığı kamuoyu araştırmalarına göre -rakam vermeyeceğim- iyi bir noktadayız.

Yaptığımız çalışmaların, verdiğimiz mesajların Erzincan halkına çok iyi ulaştığını görüyorum. Bütün siyasi partilere mensup hemşerilerimizden muazzam bir ilgi var. İnşallah bu ilgiyi sandığa taşıyacağız.” Diye konuştu.