Erzincan Sivas karayolundaki Sakaltutan ve Kızıldağ geçitleri ile Erzincan Gümüşhane karayolundaki Pöske Dağı geçitleri özellikle kış aylarında ulaşımı olumsuz etkilerken, sürücülerin korkulu rüyası olan bu geçitlere tünel yapılmaması Erzincan halkının tepkilerine neden oluyor.

Ülke genelinde bu tür geçitlere tüneller yapılırken, özellikle Erzincan Trabzon güzergahında, Gümüşhane Trabzon arasındaki onlarca tünel, ulaşımda kolaylık sağlıyor.  

Erzincan’ın bu konuda ihmal edildiğini dile getiren vatandaşlar Ak Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman’a seslenerek iki dönemdir Erzincan Milletvekilliği yapan Karaman’ın Sakaltutan- Kızıldağ ve Pöske dağlarına tünel yapılması için yıllardır neden girişimde bulunmadığını soruyor.

Ak Parti iktidarında yapılan tünellere dikkat çeken Erzincan halkı, “Ülkenin birçok bölgesinde yapılan tünelleri görüyoruz, özellikle Erzincan’dan Trabzon’a giderken Gümüşhane Trabzon arasındaki tünelleri görünce hayretler içinde kalıyoruz, demek ki istenince oluyor, bu tüneller Erzincan’a bağlı karayollarında neden yapılmıyor, Doğu illerini Batıya bağlayan önemli karayolundaki Sakaltutan ve Kızıldağ ile, Erzincan’ı Karadeniz’e bağlayan karayolundaki Pöske dağına tünel istiyoruz. Gidip Gümüşhane’deki tünelleri görün, tünel için bizim de mi Karadenizli olmamız lazım, sonra da ‘Sahipsiz Erzincan’ deyimine tepki göstermeyin” diyorlar.

Editör: Haber Merkezi