Erzincan’da seçimin nabzını tutan “Ajans Erzincan Medya Merkezi” tarafından 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri öncesi başlatılan Seçim Anketi için son iki güne girildi. Anket  04.05.2023 tarihinde saat 24.00’te sona erecek. Ankette Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği için ayrı ayrı oy kullanılıyor.

Ankette Nasıl Oy Kullanılacak?

Oy kullanmak için; “erzincansecim.com” veya “secimerzincan.com” adresine girilecek,

Cumhurbaşkanlığı için adaylardan tercih edilecek olan adayın altındaki oy ver butonu tıklanacak. Açılan sayfaya telefon numarası girilecek, telefona SMS yoluyla gelecek olan onay kodu ilgili ekrana yazılacak ve oy kullanma işlemi tamamlanmış olacak.

Milletvekilliği için Partilerden tercih edilecek olan Parti Logosunun altındaki oy ver butonu tıklanacak. Açılan sayfaya telefon numarası girilecek, telefona SMS yoluyla gelecek olan onay kodu ilgili ekrana yazılacak ve oy kullanma işlemi tamamlanmış olacak.

Uygulanan yöntem ile aynı telefondan birden fazla oy kullanılmasının önüne geçilmiş olacak. Bir telefondan sadece bir oy kullanılabilecek. 

Gönderilen Sms Ücretleri Ajans Erzincan Medya A.Ş tarafından ödenecek. Anket sonuçları 5 Nisan Cumartesi günü Ajans Erzincan’da yayınlanan “Baş Başa” Programında açıklanacak.