Erzincan ana caddelerinde son zamanlarda sıkça yaşanan dilencilik olayları her geçen gün farklı boyutlara ulaşıyor. Özellikle ana caddeleri mesken tutan farklı yaş gruplarındaki kişiler, lokanta- kafe gibi iş yerlerinin önlerinde veya kaldırımda yürüyen vatandaşlardan para istiyorlar. Para alamayınca kişileri ısrarla takip ederek tedirginliğe neden olan dilenciler çevreye korku saçıyor.

Bu olaylardan biri bu gün yaşandı. Ordu caddesi üzerinde bulunan bir dönercinin önünde vatandaştan para isteyen dilenci, alamayınca şahsı darp etti. Vatandaşın şikayetçi olması üzerine S.S isimli yaşı 18’den küçük olan dilenci, polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. S.S hastanedeki kontrolün ardından Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Bu olaylarla sık sık karşılaştıklarını söyleyen bir iş yeri sahibi; “Dilencilik yapan bu şahıslar iş yerimizin önünde müşterilerimizden zorla para istiyorlar. Hem müşterilerimiz, hem de biz tedirgin oluyoruz. Polis ekiplerine bildiriyoruz, gelip uzaklaştırıyorlar, fakat bir süre sonra tekrar ortaya çıkıyorlar. Bunlar hep aynı kişiler. Caddede giden vatandaşlardan da para istiyorlar, alamayınca takip ederek tedirginlik oluşturuyorlar. Buna bir çözüm bulunması lazım.” dedi.

Editör: Haber Merkezi