Erzincan’ın İliç ilçesindeki Altın madeninde meydana gelen kazayı araştırmak ve benzer kazaların önlenmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kurulan araştırma komisyonu bu gün Erzincan’ın İliç ilçesine gelerek meydana gelen kazayı yerinde inceleyecek.

Ziyarete ilişkin olarak bilgi veren araştırma komisyonu üyesi AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman açıklamasında: "Erzincan’ın İliç ilçesindeki Altın madeninde meydana gelen kazanın tüm yönleriyle araştırılması ve benzer kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonumuz 7 ve 8 Mayıs tarihlerinde Erzincan'da olacak ve İliç ilçemizde; kazanın meydana geldiği sahada incelemelerde bulunacak.

AK Parti Erzincan Milletvekili olarak şahsımın da yer aldığı komisyonda 22 Milletvekili, 5 Akademisyen ve aralarında uzmanlarında bulunduğu 16 Meclis görevlisinden oluşan heyet ile;

Heyet olarak Erzincan Valiliğimizi ziyaret ettikten sonra İliç'te kriz merkezi bilgilendirme toplantısına katılacağız. Ardından İliç'te alan çalışmalarını hep birlikte akademisyenlerimizle yerinde göreceğiz.

Anagold şirketinde çalışan işçilerle, yetkililerle ve toprak altında kalan madencilerin yakınlarıyla görüşmeler yapacağız. Acılı ailelerimize taziye ziyaretinde bulunacağız.” İfadelerine yer verdi.

Editör: Semih PEKER