Erzincanspor Teknikdirektörü Bülent Akan sezon değerlendirmesi yaparak sezon boyunca emeği olan herkese teşekkür etti.

Akan yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Sezonun en başından itibaren mevcut bütçeye, şartlara ve hedefe yönelik bir planlama yaparak, teknik ekibimizle beraber rotamızı oluşturduk. Taktiksel vizyonumuz ve kariyer deneyimlerimizle beraber, takımımızın futbola yaklaşım yolunu seçtik, uygulamaya çalıştık ve mükemmelleştirmek için sezon sonuna kadar savaştık. Beceri, sabır ve zaman gerektiren bu başlangıç sürecini, tüm olası varyasyonları göze alarak istikrarlı ve kararlı bir şekilde geçirdik. En nihayetinde bugün geriye, tarihinde en yüksek puanı alarak ligi tamamlayan bir Erzincan spor bıraktık. Bana göre başarı tanımı; mücadele edeceğimiz bir amaç uğruna, zamanımızı ve eforumuzu ortaya koyarak, bizi tatmin edecek şekilde, kendimize ve çevremize yararı olan bir sonuç elde etmektir. Bugün geldiğimiz noktada, sezon başında beklentinin üstünde bir performans gösteren futbolcularımızla, verdiğimiz onur mücadelesinden başarılı olarak ayrıldığımı vurgulamak isterim. Sezon başında feda yılı diyerek başladığımız, ligde kalmayı hedefleyen bir kulübe play-off heyecanını yaşatarak şampiyonluk için elimizden geleni yaptık. İstatiksel ve ekonomik anlamda başarı algısını her defasında yenileyen bir takımla lig de birçok kez adımızdan söz ettirdik.

Nitekim Ziraat kupasındaki mücadelemiz ile son 16 ya kalarak Erzincanspor tarihindeki başarımızı alenen gözler önüne serdi. Oyun ve mücadele anlamında istediğimizi yaptığımız bir sezondu fakat aldığımız her sonuç istediğimiz gibi olmadı. Motivasyon faktörünün en belirgin etkisini yaşadığımız bir sezonu geride bıraktık. Motivasyon, birden çok insanı belirli bir yöne doğru devamlı şekilde harekete geçirmek için yapılan çabalardır. Dolayısıyla yönetimin ve kulübün başarısı futbolcuların motivasyonları ile doğru orantılıdır. Yönetimin takım odaklı bir motivasyon modeli belirlemesi, verimlilik ve sonuç açısından önem arz etti. Bu sezon sahada duruşumuz inancımız mücadelemiz ve aidiyet duygumuzla alnımız ak, başımız dik elimizden geleni sonuna kadar yaptık.

Başta Başbakanımız Binali YILDIRIM’a, Valimiz Hamza AYDOĞDU’ya, Milletvekilimiz Süleyman KARAMAN’a, Belediye Başkanımız Bekir Aksun’a, Emniyet Müdürümüz  Kenan KURT’a, İl Genel Meclisi Başkanımız Mehmet Cavit ŞİRECİ’ye, il protokolüne, Siyasi Parti il başkanlarına, Ticaret Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu’na, GSİM Burak MUMCU’ya, Başkanımız Ömer AKYÜREK’e ve yönetim kuruluna, teknik ekibime,

futbolcu kardeşlerime, sağlık ekibimize, idari ve yardımcı hizmetlerdeki çalışan personelimize, GSİM personeline, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Tüm taraftar gruplarına ve başkanlarına, halkımıza il dışından maddi manevi destek veren hemşerilerimize, desteklerini esirgemeyen görsel ve yazılı basınımıza, ayrıca her zaman maddi manevi yanımızda olan Erzincan sevdalısı Bülent YILDIRIM’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Semih PEKER