EBYÜ ve Erzincan Belediyesi tarafından Erzincanlı Sanatçı Turan Engin’i Anma Gecesi ve Erzincan Türküleri programı düzenlendi. EBYÜ Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, MHP İl Başkanı Bilgehan Çağrı Özarslan, bazı kurum müdürleri, Turan Engin’in kızı Eda Engin ve vatandaşlar katıldı.

Şef İlhan Akdeniz yönetiminde hazırlanan konserde Erzincan’ın yetiştirdiği değerli sanatçılardan merhum Turan Engin’in türküleri seslendirildi.

EBYÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğrencileri ve Erzincan Belediyesi yerel sanatçılarından  oluşan orkestra ve solistler birbirinden farklı Erzincan türküleriyle katılımcılara unutulmaz bir akşam yaşattılar.  

Program sonunda Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Bekir Aksun, Turan Engin’in kızı Eda Engin’e usta sanatçının fotoğrafının bulunduğu bakır tabak ve çiçek takdim ettiler. Burada konuşan Eda Engin, babasının anısına düzenlenen konserden dolayı Erzincan Valiliğine, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesine ve Erzincan Belediyesine teşekkür etti.

Bir 4 kişi, obua, klarnet, keman ve flüt görseli olabilir