EBYÜ Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde "Vefatının 500. Yılında Uluslararası Türk Hakanı Şah İsmail Hatayi Sempozyumu" açılış programı düzenlendi.

27-29 Haziran 2024 tarihleri arasında devam edecek sempozyumun açılış programına Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı Alirıza Özdemir, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Orbay, kanaat önderlerinden Ahmet Uğurlu dedeyle birlikte kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Sempozyuma katılarak, pek çok önemli bilgiler paylaşacak olan akademisyenlere teşekkür eden Vali Aydoğdu, sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Erzincan'da hiç kimsenin, hiç kimseyi ötekileştirmediğini, Hiç kimsenin hiç kimseyle arasına duvarlar örmediğini belirten Vali Aydoğdu, Türkiye'nin ve dünyanın değişik yerlerinden gelen akademisyenleri sevgi, hoşgörü ve kardeşliğin şehri Erzincan'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, sempozyumun hayırlı olmasını diledi.

Editör: Semih PEKER