Erzincan Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar kapsamında iki yabancı şahsın mide ve bağırsaklarında uyuşturucu ele geçirildi.

Akyazı uygulama noktasında durdurulan yolcu otobüsünde yolcu olarak bulunan İran uyruklu J.P. (41) isimli şahsa alınan iç beden muayenesi kararına istinaden yapılan tomografi çekiminde mide ve bağırsak kısmında uyuşturucu olabileceğini değerlendirilen çokça yabancı cismin olduğu görüldü. Yapılan tetkikler neticesinde J.P. (41) isimli şahıstan 76 adet kapsül halinde 961,52 gr Afyon Sakızı ele geçirildi. .

Yolcu otobüsünde yolcu olarak bulunan İran uyruklu S.M. (33) isimli şahsa alınan iç beden muayenesi kararına istinaden yapılan tomografi çekiminde ise mide ve bağırsak kısmında uyuşturucu olabileceğini değerlendirilen çokça yabancı cismin olduğu görüldü. Yapılan tetkikler neticesinde S.M. (33) isimli şahıstan 85 adet kapsül halinde 961,46 gr Reçine Esrar ele geçirildi.

J.P (46) ve S.M. (33) isimli şüpheli şahıslar TCK 188 (Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak) suçu kapsamında sevk edildikleri adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.