Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde çiftçilere üzüm bağlarında görülen hastalık ve zararlılarla ilgili eğitim verildi. Üzümlü Kaymakamlığı, Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Üzümlü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen toplantıda; Erzincan’ın coğrafi işaretli ürünlerinden olan Cimin Üzümü bağlarında görülen hastalık ve zararlılar çiftçilere anlatıldı.

Üzümlü Ortaokulu salonunda yapılan toplantıya Üzümlü Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürü İsmail Esmek ve üzüm yetiştiricileri katıldı. Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürü İsmail Esmek’in açılış konuşmasını yaptığı toplantıda, Ziraat Yüksek Mühendisi Nalan Nazan Kalkan ile Ziraat Yüksek Mühendisi Tevhit Geçim birer sunum yaptılar. Toplantıda daha sonra yetkililer ve konunun uzmanları çiftçilerin sorularını yanıtladılar.

Üzümlü Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, önümüzdeki süreçte çok daha ayrıntılı bir toplantının organize edileceğini söyledi.