İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Valiler Toplantısı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın katımıyla Cumhurbaşkanlığı külliyesinde yapıldı. Toplantıya Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’da katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bakan Yerlikaya, valilerin sahada ve vatandaşların yanında olmasının önemine vurgu yaptı. Yerlikaya, her valinin milletiyle kurduğu bağın devlet ve millet arasındaki ilişkiyi güçlendirdiğini ifade etti.

Toplantıda valilere yönelik görev ve sorumlulukları hatırlatan Bakan Yerlikaya, “Devlet, insanla daim ve kaimdir. Binlerce yıllık devlet geleneğimiz milletiyle olan güçlü bağı sayesinde bu günlere erişmiştir. Tarihe baktığımızda büyük devletlerin tamamının milletiyle bütünleşmiş ve kenetlenmiş devletler olduğunu görürüz. Unutmayınız, ziyaret ettiğiniz bir eve sadece siz değil devletimiz gitmiş oluyor. Dokunduğunuz bir omuz, tuttuğunuz bir el devletle temas etmiş oluyor. Bulunduğu şehrin kahvesinde, parkında, bahçesinde vatandaşıyla birlikte bir bardak çay içemeyen, vatandaşının sevinciyle, hüznüyle bir kere bile hemhal olmayan, bir kapıyı çalıp da vatandaşının sofrasına diz kırmayan, garipleri kollayıp gözetmeyen, gece gündüz demeden milletinin yanında olmayan bir vali, asla başarılı olamaz.” dedi.