Aksaray Vali Yardımcılığı görevinden Erzincan Vali Yardımcılığına atanan Mehmet Emre Canpolat göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalarla göz dolduruyor. 2023 yılı Ağustos ayında göreve başlayan Canpolat, Özel İdarenin çalışmaları başta olmak üzere birçok Bakanlığa bağlı kurumdan da sorumlu olarak görev yapıyor. Canpolat İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekilliği görevini de yürütüyor.

Erzincan Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat, İsviçre’ye yapmış olduğu ziyarette, şehrin turizm potansiyelini artırmak amacıyla önemli temaslarda bulundu. Canpolat’ın İsviçre’deki kayak merkezlerini yerinde inceleyerek aldığı bilgiler, Erzincan’ın turizm alanındaki potansiyelini geliştirme hedefinde önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

İsviçre Türk Toplumu Başkanı Suat Şahin’in eşlik ettiği ziyaret kapsamında, Canpolat özellikle Davos ve Jungfrau bölgesindeki önemli kayak merkezlerini ziyaret ederek, tesislerin yanı sıra bölgedeki konaklama olanakları, kızak pistleri ve doğa yürüyüş rotalarını detaylı bir şekilde inceledi. Canpolat, bu bilgileri Erzincan’ın Ergan kayak merkezi ile birleştirerek, bölgenin turistik çekiciliğini artırmayı hedefliyor.

Aynı zamanda İsviçre’nin ünlü Schaffhausen Ren Şelalesi’ni de ziyaret eden Canpolat, selalenin çevresindeki düzenlemeleri ve tesisleri araştırarak, Erzincan’ın Girlevik Şelalesi için benzer projeleri hayata geçirme planları yapıyor.

Ziyareti değerlendiren İTT Başkanı Suat Şahin; “Erzincanlı biri olarak, kıymetli Valimiz sayın Hamza Aydoğdu başta olmak üzere, kendisi gibi çalışkan, hizmet aşkı ile dolu değerli yardımcısı Mehmet Emre Canpolat’a bu önemli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Memleketimize hizmet anlamında gösterdikleri çaba ve emeğe hayran kalmamak mümkün değil. Zaten kısa sürede gerçekleştirdikleri birbirinden değerli projelerle Erzincan Halkının gönlünde taht kurdular. Erzincan’ı daha da güzelleştirmek ve turizmde önemli bir merkez haline getirmek adına atılan her adımı takdirle karşılıyoruz. İlerleyen günlerde, yapılan bu çalışmaların memleketimiz Erzincan’a olumlu katkılar sağlamasını bekliyoruz. Bu bağlamda İsviçre’ye önemli bir ziyaret gerçekleştiren Vali Yardımcımız Mehmet Emre Canpolat’a tekrar teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” Dedi.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu'nun Göreve başlamasıyla birlikte birçok alanda gelişme yaşanırken Vali Aydoğdu ise halkın gönlünde adeta taht kurdu. Vali Yardımcısı Canpolat ile diğer vali yardımcıları Yusuf İzci ve Ömer Özbay'da Vali Aydoğdu'nun Çalışmasına ayak uydurarak şehrin tüm alanlarında gelişimine katkı sağlıyorlar.