Yaşar Üniversitesi Bahar Şenliği’nde öğrenciler, konser, etkinlikler ve yarışmalar ile final sınavları öncesi moral buldu. Şenliğin son gününde ünlü grup Yüksek Sadakat, geçmişten günümüze sevilen şarkılarını konser alanını dolduran öğrenciler eşliğinde söyledi.

Selçuk Yaşar Kampüsü’nde gerçekleşen ve iki gün süren şenlikte, öğrenciler; konser, söyleşi, oyun ve yarışmalar, e-spor turnuvası ve dans gösterileri ile final sınavları öncesi moral depoladı. Yüz yıllık tarihe sahip Tire Belediye Bandosu’nun dinletisiyle başlayan şenlikte, bilimsel araştırma projesi kapsamında desteklenen “Yüz Yıllık Seslerin İzinde” isimli Tire Bandosu belgeseli de gösterildi. Öğrenci toplulukları etkinliklerinin yanı sıra oyunlar ve yarışmalar, konserler ve dans gösterileri yapılırken Yaşar Üniversitesi Tiyatro Topluluğu da “Müfettişin Ziyareti” adlı oyunu sahneledi. Kahoot bilgi yarışması ise öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Gün sonunda ise öğrenciler, perküsyon sanatçısı Ceren Özdemir’in darbukasıyla gerçekleştirdiği sahne şovu eşliğinde dans etti.

Farklı ülkelerden farklı kültürler

Uluslararası Kültür Günü etkinlikleri kapsamında ise değişim programıyla Yaşar Üniversitesinde eğitim almakta olan öğrenciler, açtıkları stantlarla kendi ülkelerinin geleneksel yemeklerini tanıttı. Sonrasında ise İran, Pakistan, Güney Kore, ABD, Botsvana, Almanya, Nijerya, Venezuela, İtalya, Avustralya, Rusya, Kazakistan, Libya, Lesotho, Bangladeş, Polonya, Norveç, Ukrayna, Suudi Arabistan, Peru, Mısır, Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Güney Sudan, İspanya, Fransa’dan gelen öğrenciler ülkelerine ait müziklerle dans ederek eğlencenin dozunu artırdı.

Yüksek Sadakat sahne aldı

Şenliğin ikinci gün programında ise gastronomi topluluğunun tadım etkinliği, satranç turnuvası, müzik topluluğu öğrenci grupları konserleri yer aldı. Oyuncu Cihan Talay öğrencilerle söyleşisinde buluşurken Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü yüksek lisans öğrencisi viyolonsel sanatçısı Adasu Akın’ın konseri büyük ilgi gördü. Şenlik, ünlü müzik grubu Yüksek Sadakat’ın geçmişten günümüze sevilen şarkılarını söylediği konserle son buldu.

Kaynak: iha