Mahalli İdareler Seçimlerine kısa süre kala tüm adaylar seçim çalışmalarını sürdürürken,  son günlerde yaşanan pankart asma tartışması Erzincan’da gündemi oluşturuyor.

Vakıflar İş Hanı cephesine asılan bir adayın pankartının indirilmesi üzerine yaşanan tartışmalar devam ederken, Zafer Partisi Erzincan Belediye Başkan Adayı Cengiz Türk sükunet çağrısı yaptı. Bu tür tartışmaların hiç kimseye yarar sağlamayacağını ifade eden Türk, tüm adaylara seslenerek “Kavgayı Bırakın Erzincan İçin Proje Üretin” dedi.

Erzincan’ın Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanamadığını ifade eden Zafer Partisi Adayı Türk; “Belediyenin asli görevlerinin dışında yeni projeler üretilmeli, halkı heyecanlandıracak, fark yaratacak,  kentin çehresini değiştirecek ve daha yaşanabilir, daha modern bir Erzincan için projeler hazırlanmalı, adaylar arasındaki tartışmalar hiç kimseye yarar sağlamaz, bu söylemlerinizle seçmenleri geriyorsunuz” dedi.

Erzincan için hazırladığı projeleri önümüzdeki günlerde açıklayacağını söyleyen Türk, Belediye Başkanı seçildiğinde tüm alanlarda Erzincan’ın gelişimi için birçok alanda çalışma yapacağını Kültürden Sanata, Sosyal Belediyecilikten Eğitim faaliyetlerine, Kentsel Dönüşümden Yeni İmar Planlarına, Spordan Sosyal faaliyetlere kadar farklı alanlarda faaliyet yürüteceklerini dile getirdi.