Ziya Gökalp İlkokulu'nun Yavrukurt izcileri, Sarıkamış Şehitleri Anma Günü 109. Yıl Dönümü programına katılmak üzere İzci öğrenciler, izci liderleri, ve izcilik il temsilcisi olan öğretmenleri Metin Bahar ve okul yöneticisi Ömer Faruk Türkeri, bu duygusal anma etkinliği için Sarıkamış'a gittiler.

Minik izciler, buz tutan bedenleriyle düşman kurşunlarına göğüs gererek, Sarıkamış'ta mücadele eden kahraman dedelerinin izinde yürüdü. İzci öğrenciler, öğretmenleri ve aileleri, Sarıkamış'a giderek şehitlerin anısını yaşatmak için ellerinde kardan yapılmış askerlerle birlikte şehitleri ziyaret etti. Minik izci Sabahattin Taştan, Sarıkamış Harekatı’nın 109. yılında yapılan anma programında, kardan yapılmış askerlere seslenerek, "Dedeciğim, ben geldim." diyerek duygusal bir an yaşattı.

Ziya Gökalp İlkokulu yöneticileri etkinliğe desteklerinden dolayı  Vali Doç. Dr. Hamza Aydoğdu, Vali Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdürü, Gençlik Spor Müdürü ve velilere teşekkür ettiler. Okul yöneticileri Sarıkamış ve ülkenin her köşesinde kahramanca mücadele veren tüm şehitleri rahmetle anarken, gazileri de minnetle hatırladıklarını ifade ettiler.  

Editör: Semih PEKER