Erzincan İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.  Tekin mesajında şu ifadelere yer verdi; “14 Mart 1827 tarihinde Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire'nin kuruluşu Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilmektedir ve okulun kuruluş günü olan 14 Mart Tip Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Günümüzde de gelişen ve değişen dünya üzerinde sağlığın korunması, geliştirilmesi ve sağlık hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesinde büyük katkılarda bulunan sağlık çalışanları için 14 Mart Tıp Bayramı ayrı bir öneme sahiptir. Hastanın Izdırabını dindirmeden mesaisini bitirmeyen, insan sağlığını  korumak için fedakarca ve büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden sağlık çalışanlarımız modern tıbbın tüm imkanlarını kullanarak, insanlığa umut olmaktadırlar.

Refah içerisinde yasayan, çağdaş bir toplum ve güçlü bir devlet olabilmenin ön koşulu sağlıklı bir topluma sahip olmaktan geçmektedir. Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği dünyamızda, hayatin her alanında olduğu gibi sağlık ve tıp alanında da her gün yeni gelişmeler ve ilerlemeler kaydedilmektedir. Ülkemizde de Bakanlığımız tarafından sağlık alanında çok önemli reform ve dönüşümler gerçekleştirilmiş olup, bu alanda ciddi yatırımlar ve çalışmalar yapılmaya devam etmektedir.

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de, devletimizin her türlü imkanlar ile vatandaşlarımızın daha iyi bir sağlık hizmeti alabilmesi adına sağlık tesislerimiz ve tüm sağlık personellerimizle özverili, sabırlı ve hoşgörülü bir şekilde görevimizi yerine getirmeye gayret etmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, kalbindeki hizmet onuru ile gece gündüz demeden fedakarca çalışan, insanlığa nitelikli yasam sürdürmeyi amaç edinen, basta meslektaşlarım olan hekimlerimiz ve tüm sağlık personellerimize şükran duygularımı ifade ediyor, 14 Mart Tip Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.