19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Erzincan’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Yaşar Erkan Spor Salonunda düzenlenen kutlama programına Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özger, Askeri Erkan, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Gençlik Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, Kurum Müdürleri, Gaziler Derneği Üyeleri, Siyasi Parti İl Başkanları, STK Temsilcileri, sporcu grupları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Kutlamalar kapsamında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Erzincan Belediyesi Mehter Takımı 3. Ordu Komutanlığı Bando takımı konseri düzenlendi. Sporcu gruplarının geçiş töreninin ardından farklı branşlardaki sporcuların gösterisi sunuldu.

Vali Aydoğdu yaptığı açıklamada; “Kurtuluş Savaşımızın lideri, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.” İfadelerine yer verdi.

Editör: Semih PEKER