Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 1 askerimiz şehit oldu, 1 askerimiz de yaralandı. İlk belirlemelere göre 6 terörist de etkisiz hale getirildi. Şehit askerin Erzincanlı Salih Ay olduğu açıklandı.

Mİlli Savunma Bakanlığı, Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay'ın Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olduğunu duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Pençe-Kilit Operasyonu Bölgesinde, 17 Şubat 2024 tarihinde, BTÖ mensuplarınca bir üs bölgemize sızma girişiminde bulunulmuş, çıkan çatışmada kahraman silah arkadaşımız P. Söz. Er Salih AY şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralanan personelimiz, derhâl hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Çıkan çatışmada, ilk belirlemelere göre altı terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Bölgedeki operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet; kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.''

Erzincan Kavakyolu mahallesinde ikamet eden Ailesine acı haber verildi. Ajans Erzincan olarak şehit askerimiz Salih Ay'a Allah'tan Rahmet, ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Türk Halkına Baş Sağlığı Diliyoruz.

Şehidimizin cenazesi için Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamada "Şehidimizin naaşı pazar günü (18.02.2024) Terzi Baba Camiinde kılınan ikindi namazını müteakiben kılınacak cenaze namazı sonrasında garnizon Şehitliği’ne defnedilecektir" bilgisi verildi.