Ağrı Valiliği himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İbrahim Çeçen Vakfı iş birliğiyle düzenlenen 3. Tam Kapsam Değerlendirme Sınavı tüm sınav merkezlerinde sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Sınav, öğrencilerin akademik başarılarını artırmak, derslerindeki gelişimlerini izlemek, bu konudaki eksikliklerini gidermek ve kendi performanslarını değerlendirme fırsatı sağlamak amacıyla gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, sınav sonrası yaptığı açıklamada, "Sınav merkezlerimizde uyguladığımız Tam Kapsam Değerlendirme Sınavı’mızı, öğrencilerimizin yoğun katılımıyla sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdik." dedi.

Kökrek, sınavın önemini vurgulayarak, "Bu sınav, geleceğimizin teminatı, aydınlık yarınlarımızın mimarı olan öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmak, eksikliklerini belirleyerek ona göre bir plan yapmak, üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde onlara destek olmak ve ilimizin eğitim alanındaki kalitesini artırmak açısından oldukça önem arz eden bir sınavdır." ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin her konuda destekleneceğini belirten Kökrek, "Tüm çabamız ilimizdeki öğrencilerimizin akademik başarısı ve ilimizin eğitimdeki kalitesini yükseltmek için. Bu vesileyle, inşallah öğrencilerimizin başarılarındaki artışları daha somut bir şekilde görebilme imkanı elde edeceğiz." diye konuştu.

Kökrek, sınavın başarılı bir şekilde uygulanmasında emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve personele teşekkür etti.

Sınav sonuçları ve il-ilçe-kurum bazlı analizleri ilerleyen günlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklanacak.