31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Ak Parti İl Başkanlığında basın açıklaması yapılarak Mahalli İdareler Seçimlerinin demokrasiye yakışır şekilde olgunlukla tamamlandığı ifade edildi.

Ak Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman yaptığı açıklamada;  “Erzincan’da ve Türkiye’de, 31 Mart mahalli idareler seçimlerini demokrasimize yakışır bir şekilde hep birlikte şükürler olsun büyük bir olgunlukla tamamladık. Seçimler milletin iradesinin sandıkta tecelli ettiği, mesajını sandık yoluyla siyasetçiye ilettiği önemli bir demokratik kazançtır. 31 Mart mahalli idareler seçimlerimiz Ülkemize Erzincan’ımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimde tercihini hangi partiden yana yaparsa yapsın, sandığa giderek iradesini ortaya koyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Seçim süreci boyunca gece gündüz demeden çalışan yanımızda yer alan;

Önceki dönem Milletvekillerimiz Sayın Sebahattin Karakelle’ye, Burhan Çakır’a

İl Başkanımıza, ilçe başkanlarımıza, İl ilçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarına ve yönetimlerine, tüm AK Parti teşkilatlarımıza, velhasıl birlikte dava arkadaşlığı yaptığım tüm kardeşlerimize, şükranlarımı sunuyorum.

Belediye Başkan adaylarımıza, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Adaylarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ederim

Ayrıca bayrağı devredecek olan ve bugüne kadar canla başla görev yaptıkları ilçelerde önemli hizmetler yapan önceki Belediye Başkanlarımıza teşekkür ederim.

Erzincan Merkez’de, Cumhur İttifakı adayımız, mevcut Belediye Başkanımız Sayın Bekir Aksun ile girdiğimiz seçimlerde önemli bir kazanım elde ettik, kendisine burada yeni dönemde başarılar diliyorum.

Bu süreçte Cumhur ittifakı, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi tüm teşkilatlarımıza teşekkür ederim.

Yine bu süreçte nereye gittiysek hangi kapıyı çaldıysak bizlere kucak açan ve dualarını eksik etmeyen tüm Erzincanlı hemşerilerime teşekkür ederim

Ayrıca seçim sürecinde sandıklarda görev alan Yüksek Seçim Kurulu üyelerine, sandık başkanlarına parti müşahitlerine ve güvenliğimizi sağlayan tüm emniyet mensubu personelimize teşekkür ederim. 

Erzincanlı hemşerilerimiz emin olsunlar ki; ben, Erzincan Milletvekili olarak çalışmalarıma ilk günkü gibi devam edeceğim, ilçelerimizde Beldelerimizde mahallelerimizde, sokaklarımızda vatandaşlarımız ile birlikte hemhal olacağız, dertleriyle dertleneceğiz ve güzel şehrimize, milletimizin refahı ve huzuru için yeni projelerle hep birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz inşallah

Sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde, 22 yıldır nasıl hizmet ettiysek yine şehrimiz için ülkemiz için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz 

Cumhur İttifakı birliğinin kurulmasında emeği olan; Başta Cumhurbaşkanımız AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve dönemin Başbakanı medarı iftiharımız kıymetli büyüğümüz Sayın Binali Yıldırım’a teşekkür ederiz.

Ve en büyük teşekkürü Erzincanlı tüm hemşerilerime yapmak istiyorum. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin, bahtımız açık olsun. Yeni seçilen tüm Belediye Başkanlarımızı, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis üyelerimizi tebrik ediyor görevlerinde başarılar dilerim. Görevi devreden Belediye Başkanlarımızı, İl Genel Meclis ve Belediye meclis üyelerimizi tekrar emeklerinden dolayı şükranları sunuyorum. Seçimde başarı elde eden muhtarlarımızı tebrik ediyor başarılar diliyorum. Görevi devreden muhtarlarımıza da hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerimizin Erzincan’ımıza, Ülkemize ve Milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.