Bir süredir tedavi gördüğü hastalığına yenik düşerek vefat eden Erzincanlı Avukat, Kanaat Önderi ve İş insanı Avni Aksu Erzincan Merkez Cemevinde kılınan cenaze namazının son yolculuğuna uğurlandı. Aksu için ilk olarak İstanbul Kartal Cemevinde cenaze töreni düzenlendi. Ardından Erzincan’a getirilen Aksu için Cumhuriyet Mahallesi Cemevinde cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazına Aksu ailesinin yanı sıra,  Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman, Mustafa Sarıgül, Belediye Başkanı Bekir Aksun Siyasi Parti Temsilcileri, bazı kurum amirleri, Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Cemevi Başkanı Sadık Düzgün, STK Temsilcileri, Belde Belediye Başkanları, Alevi Dedeleri, kanaat önderleri ve kalabalık bir cemaat katıldı.

86 yaşında hayata veda eden Avni Aksu, kılınan cenaze namazının ardından Çağlayan Beldesi Girlevik Köyündeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Ajans Erzincan Medya Merkezi olarak CHP Erzincan 1. Dönem Milletvekili Merhum Hüseyin Aksu'nun Oğlu Av. Avni Aksu’ya Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.