Anagold 24 Erzincanspor Kulüp Başkanı Ömer Akyürek  Ajans Erzincan’a önemli açıklamalar yaptı.

Ajans Erzincan program yapımcısı Recep Çetin’in sorularını cevaplayan Başkan Akyürek, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün Ajans Erzincan’da yayınlanan Haberiniz Olsun programında ‘Erzincanspora destek verecek misiniz?’ sorusuna verdiği cevapta “Şu anda mevcut bir yönetim var, yönetim bırakıyoruz, yeni bir enerji gerekiyor derse görevi alırız” söylemine ve Belediye Başkanı Bekir Aksun’un ‘Erzincanspora şahsi olarak destek veren kim varsa ben iki katını vereceğim’ açıklamasına cevap verdi.

Başkan Akyürek yaptığı açıklamada, ”CHP Milletvekilimiz Mustafa Sarıgül’ün Erzincansporla ilgili yaptığı açıklamayı doğru bulmuyorum, manidar ve talihsiz olarak değerlendiriyorum. Şu anda mevcut bir yönetim var, biz görevimizin başındayız. Faal aktif bir yönetime siz bırakın ben yapayım söylemi doğru değil, o zaman bende Milletvekilimiz Sarıgül’de ‘Görevi bırak ben yapayım, CHP’yi iktidara taşıyalım’ diyeyim, böyle bir şey olur mu? Biz Genel Kurul öncesi Milletvekilimiz Sarıgül’e çağrıda bulunduk, Emir Sarıgül’ü aramıza davet ettik, kabul etmediler. Öyle bir niyetleri vardı ise Genel Kurulda aday olsalardı. Biz zor şartlarda kayyuma kalacak olan bir kulübü aldık, o zaman neredeydiniz? Diğer Milletvekilimiz Süleyman Karaman Genel Kuruldan bir gün sonra bizim yanımızda oldu, halen de yanımızda, 200 bin doları o buldu, kendisi o gün yardım etmeseydi bu takımı kuramazdık. On gün içinde takımı kurduk ve kampa gönderdik. Bu şehir Milletvekilimiz Süleyman Karaman’a çok şey borçlu. Milletvekili Karaman bir açıklamasında ‘Herkes bu takıma olan borcunu ödesin’ dedi. Kendisine katılıyoruz ve söylemini çok haklı buluyoruz.  Son Başbakanımız Binali Yıldırım Anagold sponsorluğunu sağladı, bunu nasıl inkar edelim. Sayın Başbakanımız her zaman yanımızda oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Tabi ki destek verenlere teşekkür edeceğiz.  Ben siyaset yapmıyorum, ‘Biz Erzincan sevdalısıyız’ diyenleri Erzincansporun yanında göremiyoruz. Bizim partimiz yok, bizim kulübümüz var, bizim kırmızı siyah aşkımız var.

Bu şehrin Ticaret Odası var, Esnaf Odaları var, İşadamları var, hepsinden destek bekliyoruz, kimseden destek alamadık. Tüm üyeleri 100 TL verse bütün sorunlar çözülür. Belediye Başkanımız ‘Kim şahsi olarak ne verirse ben iki katını vereceğim’ diyor, buyursun gelsin dekontları çıkaralım, kim ne kadar vermiş görsün, bu kampanyayı Belediye Başkanımız başlatmış olsun, herkes kulübe sahip çıksın. Birçok kulüp Belediyeler tarafından finanse ediliyor, destekleniyor, Belediye Başkanımızda bunu göremiyoruz. Başkanımıza çağrıda bulunuyorum, isterse destek olabilir, Bögert Madensuyunu hayata geçirdiği için kendisini tebrik ediyorum, bu şehre bir marka kazandırdı. Mesela Bögert Madensuyu reklamını versin, formamıza yazalım, Stadyum reklam panolarına yazalım. Belediye mevzuatına da uygun ve yasal. Destek böyle olunur. Bu takım Milletvekillerimizin, Valimizin ve Belediye Başkanımızın. Erzincanspor bu şehrin takımı, biz sadece emanetçiyiz.” Dedi.