Cumhur İttifakı Erzincan Belediye Başkan Adayı Bekir Aksun Başbağlar Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Erzincan Belediye Başkanlığı için AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortak adayı olan mevcut Belediye Başkanı Bekir Aksun, AK Parti Milletvekili Süleyman Karaman, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi teşkilat mensupları ve Meclis üyesi adayları ile birlikte seçim çalışmalarına devam ediyor.

İl Başkanları ve Milletvekili Süleyman Karaman’ın konuşmalarının ardından, Başbağlar Mahallesinde düzenlenen programda konuşan Bekir Aksun, Erzincan Belediyesi’nin kendi kaynaklarını üretebilir duruma geldiğini ifade ederek, bunları daha da taçlandırabilmek için vatandaşlardan yetki istedi.

Başkan Bekir Aksun konuşmasında şunları kaydetti;

BAŞBAĞLAR MAHALLEMİZE VE ŞEHRİMİZE YAPTIĞIMIZ HİZMETLERİ SAYMAKLA BİTİREMEYİZ

Bugün bulunmuş olduğumuz Başbağlar Mahallemizin hizmetlerini saymakla bitiremeyiz. Esentepe’nin bulunduğu mevkiden tutun, üst taraftaki genişletilmiş bulvardan ve neticede yan tarafta yaptırılan Camiden, her tarafta emeğimizin olduğunu ifade etmek isterim.

Üretken Belediyecilik anlayışını hakim kıldığımızda Erzincan'da üretiyor olmak gerekir ki oluşturduğumuz kaynaklarla da hizmetleri şekillendirelim.

Bunun için Maden suyu fabrikasına aldık ve çalıştırmaya başladık, çok şükür ihracatını bile yaptık.

Güneş Enerji Sistemlerini kurduk 6 MW faaliyete geçirdik şu anda belediyemizin hanesine gelir kaynağı olarak eklemiş olduk.

İnşallah önümüzdeki süre içerisinde %50'si bizden %50’si sizden İstanbul kampanyasını şehrimizde Sayın Milletvekilimin, Sayın Valimin, Sayın Çevre Şehircilik Bakanımın da desteğiyle buluşturarak güvenli konutları oluşturmuş olacağız.

507 dönümlük Kemah yolu üzerinde bir araziyi sera ile buluşturacağız, 500 dönümlük alandaki serayı geliştirerek Erzincan'da şu anda mevcut 600 dönüm sera alanını 1600 dönüme çıkararak hedefimizde 1000’e yakın yakın tarım işçisini çalıştırmak var, istihdama destek olmak var.  Allah'ın izniyle şekillendirmiş olacağız.

Şehrimizin yeşil alanlara, mesire alanlarına ihtiyacı var. Allah nasip ederse 1 milyon metrekarelik yeşil alanı yapıp ve hizmetimize sunacağız.

Şunu kısaca söylemek isterim ki 2019’dan bugüne Erzincan kazandı mı, kaybetti mi diye bakarsanız eğer Erzincan kazandı.  Erzincan Belediyesi güçlü duruma geldi. Erzincan Belediyesi kendi kaynaklarını üretebilir duruma geldi. Bunları daha da taçlandırabilmek için sizden yetki istiyoruz.

Güçlü iradenizle bu Birliğin Gücünü gösterip şekillendirelim. Hepinizi saygıyla, sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum. İyi ki varsınız” diye konuştu.