Toplu İş Sözleşmesi kapsamında, Erzincan Belediyesinde çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına taban yevmiye ve sosyal haklar dahil olmak üzere %65 oranında zam yapıldı.

Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Hizmet-İş Sendikası Erzincan Şubesi Başkanı Harun Mutlu, Belediyede çalışan kadrolu işçiler için Toplu İş Sözleşmesini imzaladı.

Belediye Başkanı Bekir Aksun yaptığı açıklamasında; “3 yıllık imzaladığımız Toplu İş Sözleşmesi kapsamında, kadrolu işçilerimize taban yevmiye ve sosyal haklar dahil olmak üzere %65 oranında zam yaptık. Ayrıca işçilerimizin maaşlarına her 6 ayda bir enflasyon + 5 puan refah payı ilave edilecektir.

Üretken Belediyecilik anlayışı ile çıktığımız bu yolda, Belediyemiz çalışanlarının haklarını her zaman en üst seviyede tuttuk. Çalışanlarımızın huzuru ve mutluğu bizim mutluluğumuzdur. İmzaladığımız Toplu İş Sözleşmesi işçilerimiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Erzincan Şubesi Başkanı Harun Mutlu ise yaptığı açıklamasında; “Belediyemiz ve Sendikamız arasında yapılan bu Toplu İş Sözleşmesi hayırlı olsun. Belediye Başkanımız Sn. Bekir Aksun Beyefendiye göstermiş olduğu ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.