Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Türkiye’ye gelen çocuklar ile buluştu.

Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım, ‘Türk Dünyası 23 Nisan Buluşmaları’ çerçevesinde Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Macaristan, Türkmenistan ve KKTC’den Türkiye’ye gelen çocuklar ile bir araya geldi.

Çocuklar4 gün boyunca Ankara ve İstanbul’da kültürel geziler yaptılar.

Türk dünyasından çeşitli ülkelerden gelen 30 çocuk, İstanbul ve Ankara’da kültürel gezilere katıldı. Çocuklar, gün içerisindeki gezilerinin ardından Ankara’ya gelerek  Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım ile buluştu.

Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım, “Yaklaşık 30 civarında öğrencimizi ve öğretmenimizi bugün 19 Nisan’dan itibaren buraya getirdik. 19-20-21 Nisan tarihlerinde İstanbul’da çeşitli tarihi yerleri gezdiler. İstanbul’un güzelliklerini görme imkanı buldular. Bu gün de  hızlı tren ile Ankara’ya geldiler. Ankara’da meclisi ziyaret ettiler. Cumhurbaşkanımız Külliye’de kendilerini kabul etti ve etkinliklere katıldılar. Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum, çocukları burada ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk” diye konuştu. Etkinliği Ajans Erzincan’da takip etti.

Editör: Semih PEKER