Türkiye Badminton Federasyonu, Polonya'da yapılacak Avrupa Kadın Takım Final Şampiyonası ve Azerbaycan'da yapılacak Uluslararası puan turnuvasına Erzincan'dan 8 sporcu ve 2 antrenör görevlendirdi. Daha önce yapılan Türkiye şampiyonalarında Erzincanlı sporcular gösterdikleri başarılı performanslarından dolayı milli takıma davet edildiler. Başarılı sporcular ortak hedeflerini 2 turnuvada da Türkiye’yi başarılı  bir şekilde temsil ederek madalyalarla yurda dönmek olarak belirlediler. 

Milli takım Antrenörleri olarak görevlendirilen Murat SONMEZ ve Uğur ERÇETIN, yaptıkları  açıklamada küçük yaşlarda aldığımız sporcuların bütün yaş guruplarında Milli takıma girip şimdi de büyükler A Milli Takımında 8 sporcu birden yer alması bizi gururlandırdı. Şu an planımız sporcularımızı büyükler A Milli takımında da Türkiye’ye yeni başarılar kazandırmaktır. Milli takımımıza seçilen sporcularımız; İlayda OZELGUL, Nazlıcan İNCİ, Bengisu ERÇETIN, Sare Ece BAŞAKIN,  Yasemen BEKTAŞ, Cansu ERCETIN, Zehra ERDEM ve Emre SÖNMEZ’den oluşmaktadır.

Sporcularımıza küçük yaşlardan itibaren destek veren Erzincan Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne, Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Sporcuların kulüpleri olan Erzincan İl Ozel İdaresi Spor Kulübü ve Erzincan Türk Telekom Spor Kulübüne teşekkür ederiz” dediler.

Editör: Semih PEKER