EBYÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde devam eden Resim Kursunun 1. Karma Sergisinin saçılışı yapıldı.  Sergi açılışına Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük, EBYÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Murat Tolga Kayalar, Öğretim Görevlileri, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Çocuk, genç ve yetişkinlerden oluşan farklı meslek gruplarındaki kursiyerlerin bir yıl içinde hazırladığı çalışmanın yansıması sergi ile beğeniye sunuldu.

EBYÜ Öğretim Görevlisi Osman Avcı, kursların Eylül ayından bu yana devam ettiğini ve Haziran ayında sona erdiğini belirterek, önümüzdeki dönem kayıtların Sürekli Eğitim Merkezi’nin on line sayfasından yapılabileceğini ifade etti.  Avcı, sergide farklı yaş gruplarından oluşan kursiyerlerin hazırladığı kara kalem, kuru boya, sulu boya ve akrilik boyalar ile yaptığı resimlerin sergilendiğini ifade etti.

Eserlerin tamamı kursa katılan kursiyerlerin özgün çalışmaları oldu. Açılışta konuşan EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Levent serginin açılışında emeği olanlara teşekkür etti. Ardından sergi açılışı yapılarak kursiyerlerin hazırladığı birbirinden farklı eserler beğeniye sunuldu.

Hazırlanan resimler sergiyi gezenler tarafından büyük beğeni kazandı.

Editör: Semih PEKER