Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce Erzincan'da bulunan ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtımı yapıldı. İl Emniyet Müdürlüğü  geleneksel hale getirilen kurban eti dağıtımı etkinliği bu yıl da önceden tespiti yapılan ihtiyaç sahibi 115 aileye toplamda 342 kilogram olarak dağıtıldı.
Kurban kesen teşkilat mensuplarından gönüllü olarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere kurban payı toplanarak, Kurban Bayramının ikinci günü sabahı ihtiyaç sahibi vatandaşların özellikle de çocukların bayramları tebrik edilerek Emniyet Mensuplarının kesmiş olduğu kurban etleridağıtıldı.
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; "Bayramlar, milli birlik ve beraberliğin güçlendiği sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı toplumsal yaşamda vazgeçilmez öneme sahip günlerdir. Bayramlarda paylaşmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Bu bayramda da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yalnız olmadıklarını hissettirmek amacı ile Erzincan İl Emniyet Müdürlüğünce geleneksel hale getirilen kurban eti dağıtımı etkinliği gerçekleştirilmiştir." ifadelerine yer verildi.