Erzincan Dernekleri Federasyonu tarafından Erzincan’ın kurtuluşunun 106. Yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen kahvaltıda Ankara’da yaşayan Erzincanlılar bir araya geldi.

Kahvaltı sonrası hemşerilerine hitap eden ERDEF Başkanı Selahattin Ayvaz konuşmasına bu programın düzenlenmesine destek veren Keçiören Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Turgut Altınok’a teşekkür ederek başladı. Rus işgali ve arkasından ermeni zulmünden kurtarılışını anlatarak o günden bu yana çeşitli nedenlerle İlin göç verdiğini belirtti.

Vatan savunması için Erzincan’ın bugün yine şehit verdiğini ifade eden Ayvaz “ Ne yazık ki İliç’te yapılan hata ve ihmaller sonucu meydana gelen kazada dokuz vatandaşımız göçük altındadır” dedi.

Farklı fikir ve düşüncelerinin, siyasi görüşlerinin zenginliğimiz olduğunu belirten Ayvaz “Bizler birbirimize saygı göstererek bir arada durmaya devam edeceğiz. Hem Erzincan’ın, hem de yaşadığımız bölge Ankara’nın gelişmesi ve güzelleşmesi için gayret göstereceğiz” dedi.

Keçiören Belediye Başkan Adayı Zafer Çoktan’ın selamlama konuşmasından sonra kahvaltıya katılarak katılımcılara hitap eden Keçiören Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, 1992 depreminin ikinci gününde Erzincan’a geldiklerini ve Şehirle dayanışma içinde olduklarını belirtti.

Ankara'ya kazandıracak birçok eser ve hizmetin projesini hazırladıklarını söyleyen Altınok, "Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin başkenti, Milli Mücadelemizin başkenti, ülkemizin kalbi kadim Ankara'mızı hak ettiği yere taşıyacak, layık olduğu hizmetlerle donatacağız. Bizim Ankara'ya çok eserlerimiz var. Projelerimiz hazır, Başkent'imize çok hizmetimiz olacak" dedi.