Erzincan’da Amatör futbol ligi her yıl devam ederken, Amatör Futbol Kulüplerinden Erzincanspora futbolcu kazandırılamaması kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.

ASKF’nin yıllardır düzenlediği ligler ve turnuvalar sonunda dikkat çeken hiçbir futbolcunun dahi olmaması ve bu futbolcuların Erzincanspora kazandırılamaması bu yöndeki ilgisizliği de ortaya koyuyor.

Erzincanspor Amatör liglerden bünyesine futbolcu alamazken, diğer illerdeki amatör takımların profesyonel liglere futbolcu vermeleri dikkat çekiyor. Geçen yıllarda Erzincan’dan yetişen futbolcuların Erzincanspor ve bir çok takımda forma giymeleri gençlere örnek teşkil etmişti.  

ASKF’nin iyi yönetilemediği, başkanı Emin Turan’ın devlet memuru olmasından dolayı gereken zamanı ayırmadığı, başarısızlığa neden olarak gösteriliyor.

Öte yandan ASKF, Ülkü Spor Kompleksinde bulunan yeni hizmet binasına taşınırken sunulan imkanlar, yeni futbol sahaları ve tesisler dikkat çekiyor. ASKF’nin eski çevre yolu üzerinde bulunan ve kiraya verdiği iki katlı hizmet binasının akıbeti ise merak konusu oluyor. Bu binanın kaç liraya kiraya verildiği ve elde edilen kira gelirinin nasıl değerlendirildiği spor kamuoyunun gündeminde yer alıyor.

Editör: Haber Merkezi