Yunanistan’da düzenlenen Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonasına katılarak Milli Mayoyu giyen Erzincanlı sporcular Ahmet Zeki Özbay, Çetin Boğa ve Serhat Sarıçiçek şampiyonanın değerlendirmesini Ajans Erzincan’a yaptılar.

Zorlu rakiplerle mücadele ederek Türkiye’yi temsil eden Çetin Boğa şampiyonada 7.ci, Ahmet Zeki Özbay ve Serhat Sarıçiçek ise 5. Oldu.

Dünya Şampiyonasında sporu yeni bırakmış ve çok güçlü rakiplerin mindere çıktığını söyleyen Çetin Boğa, bir yıl sonra Hırvatistan’da düzenlenecek olan şampiyonaya daha iyi hazırlanarak Türkiye’yi temsil etmek istediğini ve bu yılki 7.ciliğin kendisi için bir başlangıç olduğunu söyledi.

Şampiyonaya ilk kez katıldığını belirten Serhat Sarıçiçek ise iki maçını kazandığını ve 3. Lük maçında sakatladığı için müsabakayı yarıda bırakmak zorunda kaldığını söyleyerek bu yıl 5.cilikle yetindiğini belirtti. Milli Mayo ile Türkiye’yi temsil etmenin kendisi için büyük gurur olduğunu dile getiren Sarıçiçek seneye katılacağı şampiyona için madalya sözü verdi.

Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonasına çok kez katıldığını söyleyen Ahmet Zeki Özbay ise bu yıl 5. Olduğunu, şampiyonaya katılan diğer ülke sporcularının önemli isimlerden oluştuğunu ve zorlu rakipler arasında mücadele ettiklerini belirtti. Erzincan’da güreş sporunun her geçen gün geliştiğini belirten Özbay, güreşe ilgi duyan tüm gençleri sağlıklı yaşam için güreş antrenmanlarına davet etti.