15-18 Şubat 2024 tarihleri arasında Ankara'da Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde yapılan U19 Yaş Altı Gençler Türkiye Badminton Şampiyonası final müsabakaları ile sona erdi.

Erzincan ı temsilen şampiyonaya katılan sorcular yaptıkları başarılı maçlarla büyük şehirlerin kulüplerini de geride bırakarak Türkiye 2.cisi olmayı başardılar. Ferdi olarak 5 Madalya kazanan sporcular Erzincan’ın Badminton branşında bir marka olduğunu bir kez daha gösterdiler.

Şampiyonada madalya alan sporcular:

Tek Bayanlar Aleyna KORKUT Türkiye 2.cisi,

Çift Bayanlar: Sudenaz ACUN Türkiye 2.cisi,

Karışık Çiftler: Nisanur ÇİMEN- Gökay GÖL Türkiye ikincisi,

bu branşta yarışan Eilf İkra Özyiğit Türkiye 3.cüsü oldu.

Şampiyona hakkında bilgi veren Antrenörler Murad SÖNMEZ ve Uğur ERÇETİN; “Biz her gittiğimiz şampiyonaya çok iyi hazırlanmaya çalışıp Erzincan’ımızı en iyi şekilde temsil etmeye çabasıyla hareket ediyoruz, Ankara da yapılan bu şampiyonada da Erzincan Türk Telekom Spor Kulübümüz Türkiye 2.cisi olmuştur. Erzincan Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde ve Kulüplerimiz olan Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü ve Erzincan İl Özel İdaresi Spor Kulüplerinin destekleriyle yürütüğümüz çalışmaların hedefi Erzincan da çocuklarımızı bu branşta en iyi şekilde yetiştirip  Türk Milli takımımıza Erzincan’dan yeni madalyalar kazandıracak sporcular yetiştirmektir, şükürler olsun ki bunu da yaptığımıza inanıyoruz.” Dediler.