12-19 Mart 2024 tarihleri arasında Antalya’nın ev sahipliğinde düzenlenen ve farklı ülkelerin üst düzey sporcularının katıldığı Şampiyonlar ve Zafer Turnuvasında Erzincanlı sporcular önemli dereceler elde etti. Antrenör Habip Halepli nezaretinde şampiyonaya katılan sporcular Erzincan’ı gururlandırdı.

Yıldızlar Katagorisinde;  Özlem GÜRSOY 57 kg 5 ci, Tuğba Aktaş 61 kg 5 ci,

Gençler Kategorisinde; Ayşe ERKAN 68 kg 1 ci, Elmira YASİN 76 kg 3 cü,

Erkekler Serbestte; Radıkhan MUSTAFA 74 kg 5 ci,

Erkekler Grekoromende; Onurhan Duran 87 Kğ 4 cü oldular.

Erzincanlı güreşçiler Mayıs ayında düzenlenecek olan Avrupa şampiyonasında Milli Mayoyu giyerek Türkiye’yi ve Erzincan’ı temsil edecekler.

Başarılı sporcuların Antrenörü Habip Halepli yaptığı açıklamada; “Desteğini esirgemeyen ve her daim yanımızda olan başta Erzincan Valimiz Hamza AYDOĞDU ya, Vakıflar Genel Müdürümüz Sinan Aksu’ya, Üzümlü kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut a,  Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Volkan Burak Mumcu’ya, İlçe Müdürümüz Selami Sezer’e, büyük katkıları bulunan İsmail Bingöl’e ve emeği olan herkese sporcularım adına teşekkür ederim. Düzenli ve disiplinli çalışmalarımızın sonuçlarını alıyoruz. Hedefimiz Avrupa Şampiyonasında en iyi dereceleri almaktır” diye konuştu.