Fahri Trafik Müfettişlerinin park cezası yazma yetkisi son dönemde eyleme varan itirazlar sonrası kaldırıldı.

Fahri Trafik Müfettişleri Derneği Başkanı Sami Güleçyüz haberi doğrularken, engelli park yeri ihlali konusunda ise müfettişlerin ceza yazmaya devam edeceğini söyledi.

Fahri Trafik Müfettişlerinin hatalı park için yazdıkları cezalar son dönemde sıklıkla gündeme geldi.

Özellikle İstanbul’un bazı mahallelerinde Fahri Trafik Müfettişlerinin art arda kestiği hatalı park cezaları bölge sakinleri tarafından tepki ile karşılanmıştı. Öyle ki, bazı bölgelerde mahalle sakinleri eylemler düzenlemişti.

FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞLERİ ARTIK HATALI PARK CEZASI YAZAMAYACAK

Son gelişmelerin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü, Fahri Trafik Müfettişlerinin park cezalarına dair yetkisini yeniden düzenledi.

Fahri Trafik Müfettişleri artık hatalı park için ceza düzenleyemeyecek.

Ancak engelliler için ayrılan park yerlerine yapılan hatalı parklar için müfettişler ceza düzenlemeye devam edecek.

“MÜFETTİŞLERİN YETKİSİ ŞİMDİLİK ASKIYA ALINDI

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Fahri Trafik Müfettişleri Derneği Başkanı Sami Güleçyüz, düzenlenen cezaların iki başlıkta değerlendirildiğini, bunlardan birinin trafik düzeni ile alakalı olduğunu, diğerinin ise kazaları önlemeye yönelik olduğunu aktardı.

Fahri Trafik Müfettişlerinin artık ağırlıklı olarak kazaları önlemeye yönelik cezalar ile ilgileneceğini belirten Güleçyüz, trafik düzenine dair müfettişlerin ceza düzenlemeye de yine devam edeceğini ancak hatalı park için müfettişlerin “şimdilik” ceza yazamayacağını söyledi.