Erzincan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Emre Canpolat başkanlığında Girlevik Şelalesi Projesinin değerlendirme toplantısı yapıldı.

Dünyanın en görkemli şelalelerinden biri olan Erzincan’ın Çağlayan beldesindeki Girlevik Şelalesi, her yıl yerli turistler ile yurtdışından gelen gurbetçilerin durak noktası oluyor. Munzur Dağı eteklerinden gelen buz gibi suların 40 metreden döküldüğü Girlevik Şelalesi, doğal güzelliği ve serin havasıyla, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan ve Munzur Dağı eteklerindeki Kalecik köyünde yer alan 9 ayrı kaynak suyunun birleşmesiyle oluşan Girlevik Şelalesi, her mevsim ayrı bir güzellik sunuyor. 40 metreden akan buz gibi suyu ve doğal güzelliğiyle öne çıkan Girlevik Şelalesi için proje hazırlandı.

Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Emre Canpolat Başkanlığında, Çağlayan Belediye Başkanı Çetin Çay, Genel Sekreter Yardımcısı Teoman Yerlikaya, şube müdürleri ve Uygar Aksu’nun katılımıyla, Erzincan Girlevik Şelalesi Projesinin değerlendirme toplantısı yapıldı.

Projenin hayata geçirilmesiyle Girlevik Şelalesinin bulunduğu alanın daha güzel bir görüntüye kavuşacağı belirtildi.

Kaynak: iha