Halk Müziği Sanatçısı Tülay Maciran Ajans Erzincan’ı ziyaret etti. Son yıllarda büyük bir çıkış yaparak seslendirdiği türkülerle milyonların gönlünde taht kuran başarılı sanatçı, Ajans Erzincan Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Sarıçiçek, Genel Müdür Zeki Demirbaş ve Haber Müdürü Semih Peker’le görüşerek sohbet etti.

Aslen Sivas’ın İmranlı ilçesi doğumlu olduğunu ve çocukluğunun bu bölgede geçtiğini söyleyen Tülay Maciran Erzincan’ın kendisi için çok özel bir il olduğunu, kendisi küçük yaşlarda iken babasının ve dedesinin İmranlı’dan gelerek tüm alışverişlerini Erzincan’dan yaptığını söyleyerek eski günleri yad etti. “Herkes tatilini geçirmek için sahil kentlerine giderken ben çocuğumun yarıyıl tatili nedeniyle Erzincan’a geldim, bu şehir benim için çok özel” diyen Maciran dedesinin en sevdiği türkü olan “Erzincan’a girdim ne güzel bağlar” türküsünü seslendirdi.

Özel günlerde Erzincan’da düzenlenecek olan konser programlarında seve seve sahne alabileceğini söyleyen sanatçı, Erzincan halkının kendisine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.

Ajans Erzincan Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Sarıçiçek ise Tülay Maciran’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek sanat yaşamında başarılar diledi.