İletişim Başkanlığı Erzincan Bölge Müdürlüğü Basınla iftar programında bir araya geldi. Programa Bölge Müdürü Metehan Akkaya, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Barış Yalçınkaya ve Erzincan’da görev yapan Ulusal ve Yerel Medya temsilcileri katıldı.

İftar sonrası konuşan Akkaya Avrupa Birliği'nin hibe programları kapsamında İletişim Başkanlığı Erzincan Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen "Erasmus+ Gençlerin Gözüyle Kent Diplomasisi" projesi hakkında bilgi verdi.

Akkaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Projemizin temel amacı, gençlerin kent diplomasisi kavramını anlamalarını ve bu alanda aktif bir rol almalarını teşvik etmektir. Gençlerimizin, şehirlerimizde ki uluslararası platformlarda tanınırlılığı ve iyi bilinirliliği arttırılmasında ve şehirlerarası işbirliğinin kurulmasında önemli birer aktör olmalarını sağlamak için çaba harcıyoruz. Bu çerçevede, projedeki faaliyet takvimimizi sizlerle paylaşmak istiyorum:

  • Erzincan Kent Diplomasisi Çalıştayı: 10-11-12 Mayıs
  • Tunceli Kent Diplomasisi Çalıştayı: 7-8-9 Haziran
  • Gümüşhane-Bayburt Kent Diplomasisi Çalıştayı: 19-20-21 Temmuz
  • Ankara Bölge Zirvesi: 6-7-8 Eylül
  • Erzincan Ulusal Zirve: 11-12-13 Ekim

Bu faaliyetler aracılığıyla gençlerimizi kent diplomasisi konusunda eğitecek, onların karar alma mekanizmalarında daha aktif ve bilinçli bir şekilde yer almalarını sağlayacağız.

Ayrıca, iletişim başkanlığı olarak yürüttüğümüz bir diğer önemli çalışmadan da bahsetmek istiyorum. Erzincan Bölge Müdürlüğü olarak, 11 farklı sektörde bulunan 34 firma ile %25'e varan kurumsal indirim anlaşmaları gerçekleştirdik. Bu sayede basın kartı sahibi basın mensuplarımız bu indirimlerden yararlanabileceklerdir. Protokollerle ilgili detaylı bilgileri whatsapp gruplarımızdan sizlerle paylaşacağız.” Diye konuştu.

Katılımınız ve desteğiniz için tekrar teşekkür eder, projemizin başarılı ve verimli geçmesini dilerim.