Instagram, popüler sosyal medya platformu, içerik üreticilerini bot takipçiler ve spam gönderilerine karşı korumak amacıyla yeni özelliklerini kullanıcılarına sundu. Bu güncellemeler, içerik üreticilerinin platform üzerinde daha güvenli ve etkili bir deneyim yaşamalarını sağlamayı hedefliyor.

b235631e04b27a716c5fcafc2470365d63825934 copy

Spam Mesajları ve Takip İstekleri Toplu Olarak Silinebilecek

Instagram'ın getirdiği yeni araçlar ile içerik üreticileri, potansiyel spam aktivitelerine karşı daha etkin önlemler alabilecekler. Geliştirilen otomatik spam tespit aracı, spam amacı güden yorumlar, etiketler, hikaye izlenmeleri ve sahte takipçileri daha yüksek bir başarı oranıyla tespit edebilecek. Bu araç sayesinde içerik üreticileri, sahte kullanıcıları ve spam gönderileri toplu olarak yönetebilecekler.

Yeni Araçlar İle İçerik Moderasyonu Kolaylaşacak

İçerik üreticileri, spam yorumlar, etiketler, izlemeler ve sahte takipçileri toplu olarak silebilecekler. Bu özellik, içerik üreticilerinin moderasyon sürecine harcadıkları zamanı azaltacak ve daha fazla içerik oluşturmalarına olanak tanıyacak. Şüpheli spam aktiviteleri ve bot hesaplar otomatik olarak filtrelenerek, gerçek kullanıcıların takip istekleri kolayca onaylanabilecek.

Güncellenen Şeffaflık Kuralları İle Bilgilendirme

İçerik üreticileri ayrıca, güncellenen şeffaflık kuralları sayesinde uygulama içindeki potansiyel uygunsuz ve tavsiye edilmeyen içerikler konusunda bilgilendirilecekler. Bu sayede içeriklerin platform kurallarına uygunluğu konusunda yaşanabilecek sorunların önüne geçilecek, içerik üreticileri daha bilinçli bir şekilde içerik oluşturabilecekler.

Editör: Ozan Emre ALBAYRAK