Erzincan Çağlayan karayolu üzerinde bulunan Milli Egemenlik Kent Ormanı ve Piknik Alanı sahipsizlik, ilgisizlik ve bakımsızlık nedeniyle kaderine terk edildi.

Merkeze en yakın piknik alanı olması planlanan, çocuk oyun alanları, yetişkinler için spor aletleri, piknikçiler için yaptırılan kamelya ve çardaklar, barbeküler ve oturma grupları yerleştirilerek halkın kullanımına sunulan alan, son yıllarda gereken ilgiyi görmeyince kapatılarak, girişine kapalıdır yazısı yazıldı.

Yıllar önce büyük uğraşlar sonucu oluşturulan, yüzlerce fidan dikilen, kentin nadir yeşil alanlarından olan Milli Egemenlik Kent Ormanının bu günkü halini görenler bu kadarına da pes diyor.

Çocuk oyun alanlarının ve spor aletlerinin tahrip edilmesi, kamelyalar, oturma grupları ve çardakların yerinden sökülerek kırılması nedeniyle de milli servet yok ediliyor. Uyuşturucu madde ve alkol kullananların mekanı haline gelen bölgede sorunlar dağ gibi büyüyor.

Erzincan halkı ise bu alanın tahrip edilmesine tepkili. Bölgenin elden geçirilerek halkın kullanımına sunulmasını isteyen vatandaşlar yetkilileri göreve davet ettiler.

Editör: Haber Merkezi