2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Törene Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, bazı kurum müdürleri, STK temsilcileri, Eğitim Sendikaları temsilcileri, protokol üyeleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Programda protokol tarafından öğrencilere karneleri dağıtıldı.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, öğretmen, öğrenci ve velilere önemli mesajlar verdi. Vali Aydoğdu; Bir eğitim öğretim yılını daha başarıyla tamamlayarak karnelerinizi alıyorsunuz. Her birinizi yürekten tebrik ediyorum. Bu karneler, akademik çabalarınızın birer yansıması olsa da gerçek başarı hayat yolculuğunda karşınıza çıkan engelleri aşma becerinizde saklıdır.

Mevlana’nın dediği gibi, “Her şeyin bir yolu vardır, ilmin yolu da sorup öğrenmektir.” Sizler de daima sorgulayan, araştıran ve öğrenen bireyler olmalısınız.

Karnelerinizdeki notlar ne olursa olsun, önemli olan bu öğrenme aşkını ve gayretinizi kaybetmemenizdir.

Hayatta başarı, sadece derslerdeki başarınızla değil, insanlık değerlerine verdiğiniz önemle ölçülür. İyilik, dürüstlük, yardımlaşma ve hoşgörü gibi değerler, sizleri toplumda saygın bireyler yapacaktır. Büyüklerinizin sizlere aktardığı millî ve manevi miras, gelecekteki başarınızın teminatıdır.

Sevgili öğrenciler, sizler Türkiye’nin umudu, Erzincan’ın gururusunuz. Geleceğin aydınlık yarınlarını inşa edecek olan sizlersiniz. Bu yüzden, öğrenmeye, gelişmeye ve en önemlisi iyi bir insan olmaya devam edin. Yolunuz açık, başarılarınız daim olsun” dedi.

İl genelinde 286 okulda 44 bin 785 öğrenci ve 3 bin 623 öğretmen tatile girdi. 2024-2025 Eğitim Öğretim dönemi ise 9.9.2024 tarihinde başlayacak.

Editör: Semih PEKER