Giresun’un Tirebolu, Espiye Güce Ağaçbaşı yaylalarında düzenlenen Off Road etkinliği heyecan dolu nefes kesen anlara sahne oldu. Hafta sonunda doğal ve zorlu parkurlarda düzenlenen etkinliğe Giresun, Trabzon ve Erzincan’dan Off Road araçları katıldı.

Bölgedeki Off Road Kulübü Başkanı Akın Aras’ın organize ettiği yarışlara yoğun ilgi vardı. Katılımcılar Karadenizin büyüleyici yaylalarında, soğuk havaya aldırış etmeden, doğa ile iç içe bir gece çadırlarda konaklayarak kamp yaptılar.  

Erzincan’ı temsilen yarışlara dev off road aracıyla katılan Serhat Sarıçiçek parkuru tamamlamak için mücadele etti.

Farklı özelliklere sahip olan sıra dışı 40 aracın katıldığı Off Road etkinliğinde araç sürücüleri çamur ve karla kaplı arazi yollarında kendilerinin ve araçlarının hünerlerini sergilediler. İnişli çıkışlı dik yamaçlara tırmanan araçlar zaman zaman zor anlar yaşayarak çamura saplanırken, diğer araçların yardımıyla kurtarıldılar.

Yarışlara katılan off road araçlarının performansları ise görülmeye değerdi. Erzincan’dan katılan Serhat Sarıçiçek’in Dev Off Road aracı gösterdiği performansla dikkatleri üzerine topladı.

Karla kaplı arazilerde de aynı heyecan vardı. Yoğun kar yağışından dolayı kapanan yollara ilk kez giderek iz açan araçlar, güçlerini kar üzerinde de gösterdiler.

Off Road Kulübü Başkanı Akın Aras katılan tüm araç sürücülerine ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği olanlara teşekkür etti.