Kars Belediyesi’nde 2020 yılında kayyum atanmasıyla birlikte kenttin sosyal ve kültürel hayatına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen konserler, şenlikler, festivaller, tiyatrolar, gösteriler, kongreler, sergiler, eğlenceler, sportif faaliyetler ve meslek edindirme kurslarıyla kentte katkı sağlandı.

Belediye sosyal ve kültürel çalışmalar kapsamında özellikle üniversiteye hazırlanan öğrencilerin istifade ettiği her yaştan vatandaşın kaliteli vakit geçirdiği, ücretsiz ikramlık ve internet bağlantısı bulunan Cumhuriyet ve Örnek Millet Kıraathaneleri ile Aynalı Köşk Kültür Sanat Merkezi ve Bilgi Evi’ni vatandaşların hizmetine soktu.

Yine Kars’ın kültürel ve sanatsal kimliğine değer katmak, başta çocuk ve gençler olmak üzere vatandaşları kültürel ve sanatsal etkinliklere yönlendirmek amacıyla “Kars Belediyesi Tiyatro Topluluğu” nu hayata geçirildi.

Tiyatro topluluğu, "Kars’ın Çocukları Karslılara Oynuyor" sloganı ile kısa sürede Kars Merkez ve ilçelerinde 23 oyun sahneleyerek binlerce çocuk ve vatandaşla bir araya geldi.

Ayrıca belediye Kültür-Sanat ve Meslek Edindirme faaliyetleri kapsamında 14 Kurs açıtı, 391 kursiyer kursları başarıyla tamamladı.