Bu yıl 45.si Düzenlenen Kemaliye (Eğin) Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenliği Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde başladı.

Şenliğin açılış programına Son Başbakan ve Aksakallar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım, Ulaştırma Eski Bakanı Hasan Basri Aktan, Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman- Mustafa Sarıgül, 26. Dönem Milletvekili ve Ak Parti Etik Kurulu Üyesi Sebahattin Karakelle, Kemaliye Kaymakamı İhsan Kayatürk, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Kemaliye Belediye Başkanı Erdem Atmaca, bazı kurum müdürleri, STK temsilcileri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

21-24 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenen şenlikler kapsamında bir çok etkinlik yer alacak. İlçenin tanıtımına önemli katkı sağlayan şenlikler kapsamında Wingsuit Atlayışı, Eğin Dağı Yürüyüşü, Base Jump Atlayışı, Yazma Baskı Atölye Çalışması, Kano, Tunç Fındık İle Söyleşi, Via Ferrata Tırmanışı, Kemaliye Silk Road, Çocuklarla Atölye Çalışması, Astronomi Etkinliği, Yerel Tatlar Yarışması, Dağ Bisikleti Yarışı, Yarı Maraton etkinlikleri yer alacak.

Editör: Semih PEKER