Bu yıl 45.si Düzenlenen Kemaliye (Eğin) Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Şenliği Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde düzenlenen farklı etkinliklerle devam ediyor.

24 Haziran Pazartesi gününe kadar devam edecek olan  programlara Son Başbakan ve Aksakallar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım, Ulaştırma Eski Bakanı Hasan Basri Aktan, Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Erzincan Milletvekilleri Süleyman KaramanMustafa Sarıgül, 26. Dönem Milletvekili ve Ak Parti Etik Kurulu Üyesi Sebahattin Karakelle, Kemaliye Kaymakamı İhsan Kayatürk, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Kemaliye Belediye Başkanı Erdem Atmaca, bazı kurum müdürleri, STK temsilcileri ve kalabalık bir davetli topluluğu katılıyor.

Erzincan’ın ve Kemaliye ilçesinin tanıtımına önemli katkı sağlayan şenlikler kapsamında Halk Oyunları, Wingsuit Atlayışı, Eğin Dağı Yürüyüşü, Base Jump Atlayışı, Yazma Baskı Atölye Çalışması, Kano, Tunç Fındık İle Söyleşi, Via Ferrata Tırmanışı, Kemaliye Silk Road, Çocuklarla Atölye Çalışması, Astronomi Etkinliği, Yerel Tatlar Yarışması, Dağ Bisikleti Yarışı, Yarı Maraton etkinlikleri yer alıyor.

Editör: Semih PEKER