Antalya ili Alanya Ümit Altay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından ülkemiz genelinde düzenlenen 5. Geleneksel Turizm Haftası Yarışmalarında Erzincan Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önemli bir başarı elde etti.

Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Öğretmeni Dildare Mısırlı danışmanlığında yarışmaya katılan öğrencilerden Mustafa Gümüş "Modern Türk Mutfağı" kategorisinde 1.lik elde ederek altın madalya "Tatlı" dalında ise Ela Naz Köbeloğlu üçüncü olarak bronz madalya almaya hak kazandı.

Danışman Öğretmen Dildare Mısırlı: "Yemek yarışması hazırlık sürecini tecrübe eden iki öğrencimiz ile bu başarı serüveninde büyük deneyimler kazandık. Yarışma öğrencilerin mutfak pratikliğini, prezentasyonunu, özgünlüğünü ve üretkenlik yeteneklerini üst seviyeye taşımalarına yardımcı oldu.

Erzincan Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi benzer etkinliklere daha fazla katılım sağlama; gastronomi ve mutfak sanatları alanında kendini geliştiren vizyon sahibi bir gelecek hazırlama noktasında öncü olmaya kararlıdır.” Dedi.

Editör: Semih PEKER