Erzincan’da SMA Tip 1 hastası Nilperi bebek için düzenlenen yardım kampanyaları devam ediyor. Kampanyaya kayıtsız kalmayan MHP Kadın Kolları Başkanlığı Dörtyol Kızılay Meydanında Nilperi’ye destek amacıyla kermes düzenledi. Yöresel yiyecekler başta olmak üzere  bir çok ürünün satışa sunulduğu kermesten elde edilecek gelir Nilperi bebeğin tedavisi için kullanılacak.

Ajans Erzincan’a konuşan MHP Kadın Kolları Başkanı Şeydanur Adıgüzel Sarıgül iki gün sürecek olan kermese tüm Erzincan halkını davet etti. Kermesi ziyaret eden MHP İL Başkanı Bilgehan Çağrı Özarslan ve Belediye Başkanı Bekir Aksun MHP Kadın Kolları tarafından başlatılan kampanyanın önemine dikkat çekerek yapılacak yardımlarla Nilperi’nin sağlığına kavuşacağını ifade ederek halkın ve işadamlarının desteğini beklediklerini ifade ettiler.

Kermese katkı sağlayanlar arasında Erzincan Müzik Sanat Merkezi de vardı. Gürkan Öztürk ve Mücella Özdemir seslendirdikleri türkü ve şarkılarla Erzincan halkının dikkatini çekerek kermese katılımlarını sağladılar. Kermes Cumartesi ve Pazar günleri devam edecek.

Editör: Semih PEKER