İçişleri Bakanlığı tarafından Doğu ve Güneydoğu Milletvekillerinin katılımıyla güvenlik toplantısı yapıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın başkanlığında gerçekleşen toplantıya AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman'da katıldı.

Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Erzincan Milletvekili Karaman açıklamasında: "İçişleri Bakanımızın başkanlığında; Doğu ve Güneydoğu Milletvekilli arkadaşlarımız ile birlikte, yapılan güvenlik toplantısına katılım sağladık. Ülkemizin huzur ve güvenliğine kasteden tüm terör örgütlerine ve tüm kanun dışı yapılanmalara karşı mücadelemiz amansız bir şekilde devam edecektir. Halkımızın huzuru ve mutluluğu bizim için birinci önceliğimizdir.  Sayın Bakanımız Ali Yerlikaya beyefendi ve tüm çalışma ekibinin, Ülkemiz huzur ve güvenliği için yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya ise toplantıya ilişkin olarak: "Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizin kıymetli milletvekilleriyle; Bakan Yardımcılarımız, Jandarma Genel Komutanımız, Emniyet Genel Müdürümüz ve Sahil Güvenlik Komutanımızın katılımıyla bir araya geldik. Sayın Milletvekillerimize Bakanlığımızın çalışmaları hakkında bilgi verdik. İstişarelerde bulunduk" ifadelerini kullandı.

Editör: Semih PEKER