Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlüğü  ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince il genelinde yürütülen "Motosiklet, Traktör ve Servis Uygulaması" devam ediyor.

81 İl Emniyet Müdürlükleri tarafından sabit yol uygulaması şeklinde ve seyir halinde İl genelinde yürütülen uygulamada 33 ekip ve 97 personel katıldı.

15 ayrı noktada yapılan uygulamada; 211 Motosiklet, 11 Traktör, 29 Servis Aracı, 324 Otomobil, 781 Şahıs sorgulandı, 4 şahsa ehliyetsiz araç kullanmaktan, 12 şahsa kasksız araç kullanmaktan, 1 şahsa elektrikli bisikletin faturasını ibraz edememekten, 4 şahsa muayenesiz araç kullanmaktan, 1 şahsa pisko-tekniği olmadığından, 2 şahsa geçerlilik süresi dolmuş sürücü belgesinden, 1 şahsa alkollü araç kullanmaktan,1 şahsa yetersiz sürücü belgesi ile araç kullanmaktan, 1 şahsa zorunlu trafik sigortası yaptırmamaktan, 1 şahsa sürücü belgesi göstermemekten olmak üzere toplam 28 şahsa Adli ve İdari işlem yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Erzincan halkının huzur ve güvenliği için suç ve suçlularla mücadelemiz gece gündüz demeden aralıksız devam edecektir.” İfadelerine yer verildi.

Editör: Semih PEKER