Türkiye Futbol Federasyonu temsilcisi Atakan Aksu, Hasköy Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde öğrencilere seminer verdi.

Muş’un Hasköy ilçesinde lise öğrencileriyle bir araya gelen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) temsilcisi Atakan Aksu, öğrencilere deneyimlerini aktardı. Gençleri spor yapmaya teşvik etmek ve kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak için seminer veren Aksu, öğrencilere sporla ilgili çeşitli konularda bilgi verdi. Etkinlik, öğrenciler tarafından keyifli bulunarak büyük bir ilgiyle takip edildi. Atakan Aksu’nun sunumu, öğrencilerin büyük alkışlarıyla sona erdi ve katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmenin en güzel yolunun spor olduğunu belirten Aksu, "Bugün Hasköy Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde öğrencilerimizle buluştuk. Genel spor hakkında söyleşi tarzında bir seminerimiz gerçekleşti. Bu noktada spor bilimlerinin tanımı, bölüme girişi, bölümdeki faaliyetlerimiz, bunlarla alakalı öğrencilerimize genel bilgilendirme yaptık. İş alanlarıyla alakalı iş imkânları, bölümdeki faaliyetlerimiz noktasında öğrencilerimizle buluştuk. Gayet verimli, güzel bir program oldu. Bu noktada okul müdürü Gökhan Hocama, beden eğitimi öğretmenimiz Semanur hocama teşekkür ederim. Güzel bir katılım oldu, öğrencilerimizin akıllarında, merak ettiği soruların cevabı olduk, bilgilendirme yaptık. Gençlerimiz genelde bazı noktalarda yanlış yönlendirmelerle heves edebiliyor. Gençlerin kötü alışkanlıklara merak duyması günümüz sıkıntılarından biri. Spor zaten tüm bunların önüne geçme noktasında en büyük eğitim amacıdır, en büyük öğreticidir diye düşünebiliriz. Spora ilgilisi olan çocuklar toplumda nasıl davranması gerektiğini veya kötü alışkanlıklarla ilgilenmemesi noktasında çok faydalı oluyor. Bunları da bu şekilde spor yoluyla kazanırsak gençliğimiz için güzel olur kanaatindeyim” dedi.

Spor seminerinden aldığı verimden memnun olduğunu belirten 10. sınıf öğrencisi Samet Can Ay, “Bugün ki seminer bizim için çok iyi geçti. Gerek futbol olsun gerek başka spor dalları olsun, Bunlar hakkında bilmediğimiz bilgiler aldık. Hem hocamıza hem gerekli tüm yetkililere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.