Okulların bahçelerine polisler tarafından kurulumu ve kullanımı gerçekleştirilen ’Balon Park’ çocuklara eğlenceli ve mutlu saatler yaşatıyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ortak organizasyonuyla “Polislerle Macera Adası” projesi gerçekleştirildi. Etkinlik çerçevesinde Erzincan’da Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu, Halitpaşa Anaokulu, Salih Erkan İlkokulu, Değirmenli Köyü İlkokulu ve Üzümlü ilçesinde Geyikli İlkokulu, Bahçelievler İlkokulu ile Akşemseddin İlkokulunda öğrenciler ile Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri ortak organizasyonuyla “Polislerle Macera Adası” projesinde kurulan balon park ile çocuklara eğlenceli ve mutlu saatler yaşattılar.

Yapılan etkinlik ile ilgili verilen bilgide, “Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri ile eğitim gönüllülerinin destekleriyle okullarımızda çocuklarımızın mutlulukları için etkinlik düzenledik. ‘Bir çocuk değişir, dünya değişir.’ Çocuklarımızın yüzlerinde ki gülümseme her şeye değer. Huzur için Erzincan projesine ‘Polislerle Macera Adası’ projemizle destek vermeye devam ediyoruz. Emniyet Müdürümüz Kenan Kurt’un talimatlarıyla; Erzincan şehir merkezi ve ilçelerindeki okulların bahçelerine, Emniyet Müdürlüğümüze tahsisli olan ve personelimizce kurulumu gerçekleştirilen ’Balon Park’ çocuklara eğlenceli ve mutlu saatler yaşatıyor. Yoğun ilgi gören ’Balon Park’ta bol bol zıplayan çocuklar, tırmanma parkurunda da birbirleriyle yarışırken keyifli bir gün geçiriyor. Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personelimiz, eğlenceyi çocuklarımızın ayağına getirdi. Erzincan merkez ve ilçelerimizdeki tüm okullarımızla buluşturulması hedeflenen balon park, çocuklarımıza sınırsız eğlenmeyi, çocuklara büyük mutluluk ve heyecan yaşatmayı hedefliyor. Özellikle yoğun ders programı arasında soluğu oyun parkında alan öğrenciler, keyifli dakikalar yaşıyor.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: iha